«Зміна – Оболонь» U12 тріумфувала на престижному міжнародному турнірі (відео)

З 27 по 31 березня у місті Вінниця на кращих стадіонах: «Палац Спорту», «Нива» та 35 Школа пройшов міжнародний юнацький турнір з футболу «Весняний Кубок Ниви» у віковій категорії U12. Чемпіонат проводився за європейською системою, тобто за п`ять днів турніру було зіграно в загальному більше ніж сто інтернаціональних поєдинків між командами з України, Молдови та Румунії.

Усього у футбольному челенжері взяли участь 24 колективи. Республіку Молдова представляли постійні гості «Дачія» та «Зімбру», всі вони прибули з міста Кишинів. Румунія прибула на чемпіонат також в складі двох команд ФК «Політехніка» з міста Ясси та «Тампа» з міста Брашов.

Всі інші команди були з різних куточків нашої країни: з Києва приїхали «Восход», «Чемпіон», «Столиця» ДЮСШ-1 та наші «Оболонь Бровар» і «Зміна – Оболонь». Одеса була представлена колективами ДЮФК «Чорноморець», ДЮФК-11 та ФК «Чорноморець», з Харкова прибули ФК «Металіст 1925», східні регіони країни представляв гранд Українського футболу ФК «Шахтар», ФК «Азовсталь» та ФК «Маріуполь», захід нашої держави був представлений командами ФК «Львів» та ФК «Прикарпаття» з Івано-Франківщини, з Запоріжжя прибув «Металург», з Сум – «Барса», з Кременчука – «Кремінь» ну і приймали гостей вихованці спортивної школи «Прем’єр Нива» та Блохіна Бєланова.

Головний чинник перемоги «Зміни – Оболонь» – неймовірний характер.  Артему Крушинському, Кулібабенко Богдану та Капітанцю Миколаю вдалося виховати справжніх бійців, які здатні битися на полі до останньої секунди, не опускати руки перед невдачами, і, що неймовірно важливо у футболі, не боятися авторитетів та гучних імен. Свою непоступливість команда почала демонструвати одразу на груповому етапі.  «Змінівці» не зазнали жодної поразки. Дві перемоги та три нічиїх забезпечили команді місце у плей-офф з очковим доробком у дев’ять балів.

У чвертьфіналі на «Зміну – Оболонь» чекав ФК «Львів», який впевнено виграв свою групу. Основний час матчу переможця не виявив, тож сильнішого прийшлось виявляти у серії післяматчевих пенальті. І фортуна віддячила нашим хлопцям за бажання і бійцівські якості. Далі покрокували саме кияни.

У півфіналі, на підопічних Артема Крушинського  очікував головний претендент на перемогу у турнірі: донецький «Шахтар». Стримавши стартовий тиск від «гірників», на початку гри, «змінівці» зуміли результативно виконати один зі стандартів, який і приніс у підсумку їм мінімальну перемогу.

Перейдемо безпосередньо до подій фіналу, який пройшов у стилі класичного голлівудського блокбастера. У вирішальному матчі на «Зміну – Оболонь» чекав клуб із заходу нашої країни – «Прикарпаття».

Зі стартовим свистком юні гравці «Прикарпаття», почали завантажувати м`яча вперед на нападників, що нав’язували боротьбу захисникам нашої команди.

Ближче до середини тайму вже кияни почали раз-по-раз створювати гостроту попереду, втікаючи у швидкі контр-атаки.

Але першими забили саме «прикарпатівці» Наприкінці тайму небезпечний штрафний удар було призначено біля майданчика киян біля самої лицевої лінії. Подача завершилась ударом головою з близької відстані і рахунок було відкрито.

Другий тайм активніше розпочинали гравці «Зміни – Оболонь». Тиск на оборонні редути «Прикарпаття» дав результат у середині тайму. Затяжна атака гравців у зеленій формі завершилась точним ударом з близької відстані – 1:1!

Проте не встигли наші хлопці відсвяткувати взяття воріт, як знову змушені були наздоганяти суперника. Одна із флангових атак  «Прикарпаття» завершилася забитим м`ячем.

І вкотре на цьому турнірі кияни показали, що таке вміння терпіти та не зупинятися до фінального свистка. Натхненний забитим голом, суперник великими силами пішов вперед, але навіть коли захисники вже не в силах були ліквідувати загрозу нашим воротам, на останній лінії блискуче грав голкіпер «Зміни – Оболонь» Браян Ширіма.

Особливо ефектним видався сейф молодого стража воріт після небезпечного удару зі штрафного у виконанні суперника на останніх хвилинах гри. Така впевненість передалася і партнерам по команді. Кияни влаштували останню навалу на ворота івано-франківців. І вона дала результат.

Висока подача з кутового завершилась метушнею на дальній стійці воріт, де наші футболісти буквально занесли шкіряного до сітки воріт – 2:2!

Після таких захопливих сорока з лишком хвилин основного часу нас очікувала не менш цікава серія післяматчевих пенальті. Обидві команди реалізували свої перші удари. Далі у гру повноцінно вступили воротарі, які почали один за одним парирувати удари з позначки.

Усього вони відбили по два удари та ще одного разу юний івано-франківець не зумів потрапити у площину воріт. Крапку у протистоянні та омріяний тріумф на турнірі приніс останній удар Бутейко Антона , який розвів м’яч та голкіпера по різним кутам. ФК «Зміна- Оболонь» здобуває золоті нагороди «Весняного кубка Ниви – 2019».

До командного першого місця «Зміни- Оболонь» на турнірі нагороду найкращого гравця першості отримав Фещенко Олександр, а найкращим півзахисником команди на турнірі визнали Ігора Міхняна.

Найкращий гравець «Весняного Кубку Ниви» 2019 Фещенко Олександр

Найкращий півзахисник турніру Ігор Міхнян

Артем Крушинський, тренер «Зміни – Оболонь»:

«Результату вдалося досягти завдяки плідним тренуванням , моральному духу хлопців та дисципліні. У такому важкому режимі провести весь турнір багатого коштує. Хлопці проявили неймовірний характер, за що їм хочеться подякувати. Я говорив перед початком турніру, що ми ставимо перед командою високі цілі і будемо робити все, аби їх досягнути.

Так воно і сталося. Цей турнір – «Міні-чемпіонат Східної Європи». На цьому турнірі були  зібрані найкращі колективи чемпіонатів Молдавії, Румунії, України. Вихованці ставляться до таких подорожей з великим натхненням . Також хочеться подякувати батькам наших чемпіонів за шалену підтримку на турнірі , висловити подяку за організацію навчально-тренувального процесу директору СДЮШОР з футболу «Зміна» – Капічину Олексію Івановичу , а також подякувати президенту  ФК «Оболонь Бровар» Слободяну Олександру В’ячеславовичу та директорп ФК «Оболонь Бровар» Різниченко Олександру Івановичу за підтримку та наданні питної продукції».