Володимир Пятенко: “Головне завдання на поточний сезон – розібратися з потенціалом наявної команди”

Новопризначений головний тренер Оболоні-Бровар Володимир П’ятенко в інтерв’ю виданню SportArena.com розповів про те, як з’явився такий варіант і чого чекати від київської команди під його керівництвом.

Оболонь-Бровар пішов у відпустку після непростого півріччя на десятому місці, маючи неоднозначні показники. З одного боку ніби як йшла гра в обороні, виходили навіть намітки хорошої гри в комбінаційний футбол, з іншого – вдома команда виступала гнітюче погано (4 = 1-6, 13 очок – лише трішки краще аутсайдерів), а в серпні – жовтні не могла навіть забити протягом восьми турів.

Однак при цьому у відпустку команда йшла при колишньому тренерському штабі, і поява нового головного тренера виявилося дещо несподіваним для спостерігачів з боку. Переговори з Володимиром Пятенко почалися після Нового року і не затягнулися на тривалий час. В результаті вже зараз, перед початком підготовки до весняної частини сезону, 43-річний фахівець приступив до роботи на новій посаді. 

Напередодні початку підготовчої роботи Оболоні-Бровар ми поцікавилися у нового головного тренера, як розплановані збори у київської команди і наскільки великих змін нам від неї очікувати.

Володимире Миколайовичу, як у Вас з’явився варіант очолити Оболонь-Бровар? За наявними даними, у відпустку команда йшла без звісток про зміни на тренерському містку. Значить, переговори пройшли дуже швидко?

– Так, варіант з’явився після Нового року. Ми швидко переговорили, адже був інтерес і конкретна пропозиція. Спочатку поговорили з директором клубу Олександром Івановичем Різниченко, а потім – і з президентом ФК “Оболонь-Бровар” Олександром В’ячеславовичем Слободяном.

Вже познайомилися з колективом?

З гравцями – ще ні. Тільки 16 числа хлопці виходять з відпустки (вівторок -ред.). Але з співробітниками клубу, в тому числі, членами тренерського штабу, вже поспілкувалися і познайомилися.

Чи є в команді гравці або тренери, з якими раніше перетиналися?

З гравців – напевно, це Олександр Козак, з яким працювали в донецькому Металурзі. З тренерів – всі для мене нові, раніше в інших командах перетинатися не вдавалося. Але я їх знаю як футболістів і тренерів, адже в чемпіонаті України перетиналися як суперники.

Уже визначилися з помічниками по тренерському штабу?

Так, залишаються працювати Валерій Володимирович Іващенко та Володимир Миколайович Тименко.

Чи не думали запросити когось зі своїх колишніх асистентів?

Був такий намір. Але Альберт Ковальов, з яким ми раніше працювали, дав обіцянку керівництву кам’янської Сталі трошки раніше, ніж у мене пройшли переговори і була досягнута домовленість з ФК “Оболонь-Бровар”.

Для вас Перша ліга – це дещо нове у вашій біографії. Які у вас враження від цього дивізіону?

Рівень впав як у Прем’єр-лізі, так і в інших дивізіонах нашого футболу. Однак зазначив для себе, що Перша ліга – досить конкурентна, на більшій частині таблиці зберігається щільність. Звичайно, це непростий чемпіонат і до всіх суперників треба придивлятися, розуміючи, що будь-хто може відібрати очки.

Що подобається в сучасній Першій лізі?

Приємно відзначити, що тут немає прірви між учасниками чемпіонату. Не важливо, де знаходиться команда – у верхній частині таблиці або нижній, будь-хто може себе проявити. Може бути, тому більше таких непередбачуваних, напружених ігор. Звідси і те, що кожна команда може виграти у будь-якого суперника. Після такого рівня змагання команди, які піднімаються в Прем’єр-лігу, витримують і той темп. Причому, говоримо не тільки про тих, хто дуже серйозно посилився (як Верес або ще хтось), а навіть у тих, хто не особливо міняв склад після підвищення в класі.

Оболонь-Бровар цікава тим, що у неї практично немає іногородніх футболістів. До минулого року, коли взяли тих же Терехова, Безуглого, Сартіні, Шаповалова, таких були одиниці. Як буде будуватися трансферна робота у вас?

– Поки нам треба розібратися з тими гравцями, які є в наявності. У Оболоні-Бровар є школа, яка працює, є команда U-19. Пріоритет віддаємо власним вихованцям, тим, хто грав за Оболонь, хто з цього міста. Подивимося внутрішні резерви, а потім будемо дивитися, де треба посилення.

Контракт з вами підписаний на 2,5 роки. Отже напевно, керівництво прийняло вашу програму дій і позначило якісь поетапні завдання. За що Оболонь-Бровар буде боротися в нинішньому сезоні, а за що – в найближчому майбутньому?

У нинішньому сезоні конкретних завдань перед командою не стоїть. Головне завдання – розібратися з потенціалом наявної команди і створити фундамент для того, щоб в наступному сезоні ставити найвищі завдання.

Ви перегорнули зарубіжну сторінку в своїй тренерській роботі. Причому, в Білорусі хвалили вашу роботу і відзначали, що розлучилися ви з Крумкачи не кращим чином. Чи правда, що в матеріальному плані цей етап не виправдав ваші сподівання?

– Це не таємна інформація: все, що обіцяли, залишилося на словах. Чому ми з Оболонню-Бровар підписали довгостроковий контракт – у цього президента слова з ділом не розходяться. А там … Зовсім інша ситуація. Уявляєте, за сезон футболісти отримали всього одну зарплату! ..

До справ оболонських. Які плани на зимову перерву?

У нас будуть три збори. Втягуючий проведемо вдома. Потім загально-підготовчий, навантажувальний, де закладемо фундамент. І на третій збір відлітаємо до Туреччини.

Які позиції вас турбують? Наскільки великих кадрових змін нам очікувати?

Я дивився ігри, футболістів знаю – того ж Корнєва, хто його не знає? Але інша справа – попрацювати, подивитися, як хлопці будуть себе реалізовувати, наскільки будуть розуміти наші завдання. Ось з цього і будемо виходити. Так що поки що будемо розбиратися з потенціалом наявного колективу.

Яку роль у вашому житті відіграла Оболонь-Арена?

Перше – я на Оболонь-Арені дебютував як в.о. головного тренера донецького Металурга. Перша гра не забувається, звичайно! Друге – коли ми з Металургом переїхали сюди, до Києва, це була наша домашня арена. Так що з Оболонню у мене тільки найприємніші асоціації. Це поле відмінної якості. Це хороша футбольна атмосфера на стадіоні. Це безліч матчів самого різного рівня, які я тут переглянув і в яких брав участь сам як тренер. І спогади – тільки позитивні. Із задоволенням чекаю того часу, коли почнеться весняна частина сезону і наша команда зможе зіграти перед своїми вболівальниками.

Прес-служба ФК “Оболонь-Бровар” за матеріалами SportArena.com