Сергій Ковалець: “Найстабільніший гравець “Оболонь Бровар” – Олександр Слободян”

В переддень Нового року футбольний портал Footboom порадував читачів великим інтерв’ю головного тренера “Оболонь Бровар” Сергія Ковальця. Читайте про найшвидшого гравця команди, плани на весну, виклики і мрії у матеріалі Сергія Ситника:

Про “Оболонь Бровар” зараз говорять багато, а ви самі як оцінюєте першу частину сезону?

Вісім років я і наш тренерський штаб, не працювали в клубному українському футболі. Після гарного періоду в молодіжній збірній, був чемпіонат Литви, Словаччини. Було цікаво знову зануритися в атмосферу рідного футболу. Тим більше, що зараз в Першій лізі велика конкуренція, багато амбітних команд, перед якими стоїть завдання підвищення в класі.

Першочерговим завданням для нас було домогтися якості гри, побудувати команду. Влітку команду покинули 13 виконавців. У деяких закінчилися контракти, інші пішли самі. Але ж наші конкуренти якраз були стабільні в плані збереження складу. Роботи було багато і ми раді, що вдалося запросити якісних футболістів, прийшли Покотилюк, Мединський, Семенко, які швидко влилися в колектив. Потім вдалося запросити нападника Деребчинського і вихованця “Шахтаря”, півзахисника Шишку, можливості якого нам були добре відомі по співпраці в “Тракаї” і молодіжній збірній України, який має досвід виступу в єврокубках.

Прийшли також молоді перспективні хлопці – Косовський, Клак, Степаненко. Новачки, а також ті хлопці, хто давно перебував в обоймі клубу – Костя Коваленко, Олег Слободян, Назарій Федорівский – здорово проявили себе, стабільно провели першу частину сезону. Хоча команді, яка тільки будується, коли є багато молодих хлопців, яким дається шанс, стабільність демонструвати складно. Важливо, щоб хлопці розуміли – це тільки початок. Щоб домагатися результату, потрібно провести багато командної і клубної роботи.

Футболісти “Оболонь-Бровар” часто потрапляли в різні символічні збірні і напевно в свою чергу на них буде попит?

Ми спілкувалися з президентом, хочемо залишити всіх футболістів, які пройшли першу частину сезону. І звичайно, будемо шукати варіанти посилення. У нас є ще команда U-19, яка лідирує в своїй лізі. Молоді хлопці, які в перспективі можуть підсилити першу команду.

“Оболонь-Бровар” дивовижна команда ще і тим, що в ній, складається враження, забити гол може буквально будь-який гравець.

І це чудово! Суперники не знають, кого тримати (посміхається). Так, у нас може забити і Шевченко – лівий захисник, і Єфремов – правий захисник, або опорні …

Або футболісти, які вийшли на заміну.

Так, з 21 голи, 10 забили наші “джокери”. Причому це молоді хлопці. Чотири голи забив Ковбаса, якому 21 рік, два Ткач (19), Островський (20 років). Звичайно, в ідеалі добре мати бомбардира, який практично в кожній грі буде забивати. Але ми не “Манчестер Сіті” і не “Динамо”, всі шукають таких гравців.

Створюється враження, що ви підбираєте футболістів за швидкісними якостями. Ткач, Ковбаса, Островський, Гуськов, Мединський – ці хлопці не загубилися б і в легкій атлетиці.

Дійсно, ми робимо акцент на швидкому переході з оборони в атаку після перехоплення або відбору м’яча. У сучасному футболі це важливий елемент. І тут головне крім точної передачі і мислення ще й швидкість. Ми забили багато таких м’ячів і це не випадково.

Хто найшвидший гравець “Оболонь Бровар”?

На тестах високі результати показували Ковбаса, Шевченко, Єфремов, Ткач, Гуськов …

А хто найстабільніший гравець у вашій команді?

Це президент клубу Олександр В’ячеславович Слободян – ось уже протягом  26 років. Це відповідальний керівник, який зі своїм менеджментом робить все для продуктивного життя клубу. Їм створена інфраструктура, є база, є комфортний стадіон. Плюс стабільне фінансування. До слова, ми багато спілкуємося з президентом про стан справ в команді.

Повне інтерв’ю читайте на footboom.com