«Пивовари» виходять до 1/8 Кубку України!

Кубок України з футболу. 1/16 фіналу. 22.08.2015. Суми, стадіон “Ювілейний”. ПФК “Суми” — “Оболонь Бровар” 0:1 (0:0).

ПФК “Суми”: Литвиненко — Радченко, Томенко (Голіков, 80), Котелюк, Западня, Ігнатенко, Брікнер (Сидоренко, 61), Лебеденко, Єрмаченко (Фатьянов, 51), Богачов, Гребенюк

Запасні: Важинський, О. Пінчук, Сулейман, Яременко

Головний тренер: Юрій Ярошенко

«Оболонь Бровар”: Піцан — Рустамов, Корнєв, Аблітаров, Кіцута — Гордійчук, Фаворов — Продан (Сахнюк, 77), І. Коваленко (Бровченко, 58), Мандзюк (Корольчук, 88), Шевчук

Запасні: Федорівський, Т. Пінчук, Проневич

Головний тренер: Сергій Солдатов

Голи: Шевчук, 46

Попередження: Рустамов, 27, Фаворов, 90+2, Корольчук, 90+3, — Ігнатенко, 31, Фатьянов, 68, Голіков, 90+4

Черговий поєдинок (він же четвертий з пяти у нинішньому сезоні), волею жеребкування, нашій команді випало зіграти у Сумах, в рамках 1/16 розіграшу Кубку України. Ще перед початком матчу в інтервю Ілля Коваленко переконував, що легкою прогулянкою поїздка у Суми не буде. Півзахисник охарактеризував підопічних Ярошенк, як досить збалансовану команду, яка вміє поводитися з мячем. Зрештою, перебіг подій першого тайму зустрічі повністю підтвердив припущення Іллі.

Власне, початок двобою не віщував нічого небезпечного для “пивоварів”, а навпаки, вже у дебюті тайму Олександр Мандзюк прокинув мяч повз захисника на фланзі, увірвався в штрафну і відпасував на лінію штрафної: Ілля Коваленко потужно пробив, однак “куля” пролетіла вище воріт. Втім далі… а далі, майже всю першу половину поєдинку “пивоварам” було не солодко. Господарі заволоділи беззаперечною ігровою і територіальною перевагою. Швидкий перехід гравців сумською команди з оборони в атаку щоразу змушував помилятися захисників “біло-зелених”, а розрив між лініями нашої команди виднівся не озброєним оком. Господарі активно атакували через фланги, а також використовували довгі передачі через центр, раз-за-разом додаючи клопоту оборонцям нашої команди. Кілька таких гострих передач могли завершитися взяттям воріт, однак героєм таких епізодів і тайму в цілому був Іван Піцан. Спочатку голкіпер “оболонців” потягнув “мертвий” удар зі штрафного, а згодом, після подачі з кутового, впорався з разючим ударом головою. Лише під завісу тайму підопічні Солдатова прокинулися й організували дуже небезпечну атаку: Руставмо прострілював у штрафну суперників, мяч відскочив до Мандзюка і Олександр впритул розстрілював ворота Литвиненка, але голкіпер відбив постріл нападника. Загалом, якщо підводити підсумок, перших 45-ти хвилин то блискуча гра Івана Піцана залишила наші ворота недоторканими й на перерву команди пішли за рахунку 0:0.

Друга половина зустрічі розпочалася абсолютно в протилежному ключі. Вже у дебюті тайму Анатолій Кіцута виконав навісну передачу на ближню штангу суперників й Антон Шевчук точним ударом головою вивів “пивоварів” вперед. Такий розвиток подій збив з пантелику господарів і “біло-зелені” забігали зовсім по-іншому. Тепер вже футболісти ФК “Суми” “дарували” гостям достатньо ігрового простору для організації атак. “Оболонь Бровар” вдало скористався “щирістю” господарів й щоразу нарощував свої випади на володіння сумчан. Так, в одному з епізодів, Артем Фаворов опинився віч-на-віч з Литовченко, але не зміг переграти того. Забий Артем і виконання завдання на матч виглядало б значно простішим. Проте, заключна фаза поєдинку виявилась доволі напруженою. Рахунок залишався хитким, а “біло-сині” старалися активно контратакувати. Втім, за 5 хвилин до закінчення двобою Антон Шевчук міг зняти усі питання, коли виходив один-на-один, але, на жаль, не зміг переграти Литовченка, пробивши прямісінько у руки голкіперу. А вже у доданий час, “оболонці” вибігали в контратаку “чотири в два”, однак Артем Корольчук, у простій ситуації, втратив м’яч…

Зрештою, через кілька миттєвостей, головний арбітр матчу сповістив про вихід “пивоварів” в 1/8 фіналу Кубку України. Воістину історичне досягнення “Оболоні Бровара” у новітній історії. Чекаємо на суперника і продовжуємо свій переможний хід.