Мазуренко: Поки у тренерському штабі Оболоні-Бровар працюватимемо удвох із Валерієм Іващенком

У січні 2020 року Оболонь-Бровар отримала нового-старого тренера Олега Мазуренка.

Фабиньо, Матип и Ловрен могут восстановиться к матчу против МЮ
Ярослав Кроха,  Sport Arena
 

42-річний фахівець Олег Мазуренко два дні тому був призначений головним тренером Оболоні-Бровар. У першому після призначення інтерв’ю Sport Arena про несподівану пропозицію від Оболоні-Бровар, кадрову політику і завдання до кінця сезону.

— Навіть не очікував на пропозицію, все відбулося дуже швидко, — відзначив фахівець. — Вірою і правдою слугую Оболоні-Бровар уже протягом майже 20 років. Робив усе від себе залежне, щоб клуб прогресував. У сезоні 2016/17 працював головним тренером команди, був помічником, тренував молодіжну команду.

— Із президентом клубу Олександром Слободяном спілкувалися ?

— У телефонному режимі говорили, він повідомив про своє рішення.

— Завдання — залишитися в трійці лідерів?

— Команда у цьому сезоні поставила перед собою амбітне завдання. Необхідно зробити все від себе залежне, щоб досягти своєї мети. Звісно, буде досить складно, адже зараз конкуренція у Першій лізі надзвичайно серйозна. Проте, навіщо грати у футбол, якщо не ставити перед собою високі завдання?

— Ви працювали ці півроку з Оболонню-Бровар-2. Тепер у хлопців буде більший шанс потрапити до головної команди, адже ви знаєте можливості кожного?

— У нас у Другій лізі грають хлопці 18-19 років. Знаю їхні сильні сторони, з багатьма вже другий рік працюю. Ця команда створена на базі U-19 змагань Першої ліги ДЮФЛУ. Складно розраховувати на те, що хтось із цих хлопців відразу заграє на такому високому рівні. У тренувальний процес обов’язково запрошуватимемо найбільш перспективних футболістів із Оболонь-Бровар-2. Головне, щоб хлопці прогресували, тоді вони отримають свій шанс у першій команді.

— Хто входить у ваш тренерський штаб?

— Залишився Валерій Володимирович Іващенко. Поки працюватимемо удвох, а там дивитимемося. Ще не визначився з повноцінним тренерським штабом, адже минуло всього два дні після призначення. Олександр Антоненко працюватиме старшим тренером у Оболоні-Бровар-2.

Коли працювали цієї осені разом, то у нас не було розподілу на головного тренера та помічника. Впевнений, що у Олександра Сергійовича все вийде, адже він досконало знає хлопців і є гарним тренером. Для нас було важливо щоб тренером у Оболоні-Бровар-2 працювала людина, яка знаходилася у структурі клубу. Поступово хлопці починають додавати і думаю навесні ще більше прогресуватимуть.

— Що можете сказати про кадровий потенціал першої команди? Вже запланували підсилення?

— Поступово над цим працюємо. У нас є ті футболісти, які восени не отримували ігрову практику. Звісно, хлопці хочуть грати, тому з кожним будемо зустрічатися і розмовляти. Поки на всіх футболістів розраховуємо. Будемо залучати до тренувального процесу та контрольних матчів молодих гравців.

Щодо новачків, то у нас звісно є позиції, які потребують підсилення. Знаю усі сильні та слабкі сторони гравців, адже відвідував матчі команди. Проте, потрібен час, щоб визначитися з кадровою ситуацією.

Нашу команду залишив Єфремов, який пішов на підвищення (уклав угоду з Колосом – прим. Sport Arena), тому потрібно зараз підшукувати флангового захисника. Євген проявив себе у нашому клубі і тепер гратиме у Favbet Лізі. Саме у Оболоні-Бровар він став тим футболістом, яким цікавляться клуби Favbet Ліги. Чудово, що наш клуб виховав гравця для вищого дивізіону.

— За ці два дні спілкувалися з Сергієм Ковальцем? Як оціните його роботу?

— Поки не розмовляли з Сергієм Івановичем, думаю, поговоримо на церемонії нагородження найкращих тренерів цього четверга (Об’єднання тренерів визнало Ковальця найкращим тренером Першої ліги у 2019 році — прим. Sport Arena).

Клуб зараз знаходиться на п’ятій позиції, тому думаю, що роботу тренера можна виключно позитивно оцінювати.  Хочеться лише подякувати Сергію Івановичу за чудову роботу.

— Наскільки плідною у вас була співпраця з Ковальцем?

— Звісно, постійно були на зв’язку, обговорювали робочі моменти. Коли матчі були в один час, то спілкувалися по телефону, на інші ігри Сергій Іванович приїздив, також його помічники відвідували матчі. У нас був нормальний робочий процес.

 — Нічого не змінюватимете у графіку підготовки?

— Навіщо вносити якісь зміни? Сергій Іванович затвердив графік підготовки команди і нелогічно його змінювати. У нас уже заплановані збори у Туреччині. 27 січня почнемо працювати, тренуватимемося раз на день. Заплановано три етапи підготовки. Звісно, якісь корективи внесемо, але зміни не будуть кардинальними. Зараз головне домовитися про контрольні матчі, які проведемо у Києві. Потім вже в середині лютого поїдемо на збори в Туреччину.