Іван Тюрін: “Зараз 6 команд бореться за вихід в УПЛ”

– Як ви почали займатися футболом, чому стали саме воротарем?

⁃ В дитинстві, коли прийшов у футбольну школу, то починав на позиції нападника. Так сталося, що один з воротарів не прийшов на гру і мені довелося зіграти в воротах. Якщо чесно, то мені сподобалося. Тренер сказав, що у мене добре виходить. Так і став воротарем.

⁃ Ви виступали за академії «Оболоні» і «Дніпра». Що можете сказати про воротарські школи даних академій. Яким аспектам воротарської гри там приділяли увагу?

⁃ В «Оболоні» у нас не було тренера воротарів. Ми самі собі придумували вправи, дивилися тренування інших воротарів на YouTube. Коли мені виповнилося 15 років, у мене з’явився тренер – Тименко Володимир Миколайович. Він не був у структурі «Оболоні». Його запросили потренувати воротарів 1995 року. Після одного з тренувань я до нього підійшов і попросив, щоб він зі мною попрацював. Ми з ним рік займалися, він дуже хороший тренер. Я значно додав, тренувався два рази в день. Було, я б сказав, дуже важко. І це при тому, що ще й навчання в школі. З будинку я йшов о 7:30, а повертався о 23:00. Через рік посилених тренувань я поїхав в «Дніпро». Там було легше. У роботі з воротарями в основному робився наголос на техніку і гру ногами. З нами працювали іспанські тренери. У них було правило «не заганяти».

⁃ Розкажіть, яким був у вас перехід з дитячого в дорослий футбол?

⁃ Після того, як я закінчив U-17 в «Дніпрі» я поїхав в «Чорноморець» і підписав контракт з U-19. На третій день мене взяли на тренування з першою командою. Емоції переповнювали. Я тренувався з такими зірками як Сергій Назаренко, Дмитро Безотосний та Євген Паст. Перші півроку я не грав, а згодом почав грати спочатку за U-19, а потім вже і з-за дубль.

⁃ По закінченню контракту ви поїхали до Швеції на перегляд. Як вас туди запросили?

⁃ Зі мною зв’язався агент, який працює з шведськими командами. Мені запропонували варіант – команду, яка тільки вийшла у вищу лігу. Агент відправив туди мою нарізку, і вони сказали, що можна приїжджати. Я побув там три дні, а потім ми поїхали в Барселону на збори. Все було нормально, але проблемою був мовний бар’єр. Мені тоді було 19 років, і я англійську взагалі не знав. Через це мені було важко. Мені пропонували залишитися в дублі і півтора року вивчати мови, але я відмовився і повернувся до Києва.

⁃ Про Швецію. Як вам рівень шведського футболу?

⁃ Там силовий футбол, тільки «Мальме» рівня Ліги Чемпіонів, а решта команд – це у нас як Перша ліга. Якщо коротко – силовий футбол, довгі передачі. Нічого особливого там немає.

⁃ Що скажете про воротарську школу. Яка робота велася з вами там?

⁃ У них багато тренажерного залу. Всі воротарі великі, накачані. На тренуваннях, в основному, великий нахил роблять на гру ногами.


– Чи допоміг вам шведський досвід прогресувати?

– Звичайно, в яких би командах я не був, мене завжди вчили чомусь новому. В Чорноморці був тренер з воротарям Андрій Глущенко. Він мені дуже допоміг з вибором позиції і переміщенням в воротах. У нього не було ніяких бар’єрів, він вважав, що головне для воротаря це переміщення і вибір позиції. А в Швеції, наприклад, тактика і гра ногами. Після цього перегляду якраз закривалося трансферне вікно, починалися всі чемпіонати. Я 3 місяці підтримував форму в Ю19 «Оболонь Бровар» і працював з Володимиром Тименко, а влітку вже підписав контракт з першою командою.

⁃ Ось якщо у нас зайшла мова про Володимира Тименко як про тренера, хотів би запитати, яка в нього була робота з вами?

⁃ Різнопланова. Стрибкова, велику увагу приділяв грі ногами. У нього були інтенсивні тренування, які давали свої плоди.

⁃ А шведські тренування відрізнялися від тренувань Володимира Тименко?

⁃ Звичайно, у Володимира Тименко все більш інтенсивно, а в Швеції тільки упор на техніку. Я там не втомлювався.

⁃ На сьогоднішній день в команді «Оболонь Бровар» – 5 воротарів, вважаючи й другу команду. Що можете сказати про таку конкуренцію?

⁃ Це цікавіше, тому що без конкуренції ми не ростемо. Це дає поштовх і ти повинен робити все, що від тебе залежить.

⁃ Зараз сильна конкуренція в Першій лізі, чи побачимо ми Оболонь Бровар в УПЛ?

⁃ Будемо намагатися, завдання стоїть, всі шанси є. Зараз 6 команд борються і всі команди хороші. З усіма важко грати. Всі команди не поступливі і б’ються до кінця. Навіть якщо взяти попередні чемпіонати, ми в позаминулому боролися за виживання, в минулому за УПЛ. І зараз теж саме. Цікавий загалом Чемпіонат.

⁃ Ви з 2017 року граєте в Першій лізі. Все ж рівень Чемпіонату зростає?

⁃ Звичайно! Перша ліга зараз набагато більш видовищна, ніж УПЛ. Ось в позаминулому сезоні у нас була “Десна”, в минулому СК “Дніпро-1” і “Колос”. Ці команди зараз борються за Лігу Європи, а “Десна” – за Лігу Чемпіонів. Команди, які виходять з Першої ліги у УПЛ – не втрачаються.

⁃ Яка зараз ситуація в Першій лізі з арбітражем?

⁃ Ну нашу команду вони дуже «люблять», взагалі в нас дуже великі проблеми з арбітражем.

⁃ У цьому сезоні ви грали за «Оболонь Бровар-2» Буча. Що можете сказати про цю команду?

⁃ Це наймолодша команда ПФЛ. Хіба що Андрій Корнєв – він найстарший. Він як граючий тренер і капітан. Важко нам, але для молодих хлопців це колосальний досвід.

⁃ А когось підключали в першу з другої команди?

⁃ Так, підключали. Це Юра Мате. На збори брали молодих хлопців. Тренерський штаб підключає тих, хто себе добре зарекомендує.

⁃ А як підготовка в Туреччині пройшла?

⁃ Добре. Два рази на день тренувалися, тільки на останньому тижні вже було по одному тренуванню. 7 ігор зіграли. Все пройшло за планом.

⁃ Як вам рівень суперників? Якщо я не помиляюся, ви грали з командами з КПЛ.

⁃ Рівень хороший, ми грали ще з білорусами і “Минаєм». На тлі таких суперників як раз і можна перевірити свої сили.

⁃ Думаєте «Минай» пройде до фіналу Кубку України?

⁃ Можливо, такий варіант не можна виключати.

Автор Богдан Омельченко