Ексклюзив. Орест Будюк: “Оболонь-Бровар – сильна команда!”

В ексклюзивному інтерв’ю прес-службі ФК “Оболонь Бровар” голкіпер “Черкаського Дніпра” Орест Будюк, напередодні поєдинку з “пивоварами”, згадує своїх “оболонських” наставників, під пильним оком яких робив свої перші кроки у футболі, розповідає про свою кар’єру в цілому, а також ділиться думками щодо матчу з командою Сергія Солдатова.   

Орест, перші кроки в футболі ти зробив на Оболоні, з чого все починалось?

– Починалось все як і в більшості дітей. У восьмирічному віці я прийшов на тренування до футбольної секції  170 школи, де Григорій Сергійович Матієнко побачив в мені якісь воротарські навики та з першого тренування 2003 року правильно визначив моє амплуа.

Але футбольною секцією це не закінчилось?

– Звичайно ні, потім я тренувався у багатьох тренерів, в тому числі і деякий час у теперішнього головного тренера ФК “Оболонь-Бровар” Солдатова Сергія Вікторовича та Георгія Панайотовича, якого, на жаль, вже нема з нами.

А хто був твоїм першим тренером у ДЮСШОР «Зміна-Оболонь»?

– Це Заслужений тренер України Лабузов Михайло Михайлович, а безпосередньо з воротарями працював  тренер “оболонців” – Тименко Володимир Миколайович. І ще в тренерський штаб нашої юнацької команди входили помічники Вольпов Владислав та Загородній Юрій.

На разі, хочу подякувати всьому тренерському складу ДЮСШОР “Зміна-Оболонь”, так як вони всі великі професіонали і завжди, в очах учнів, були злагодженим та дружнім колективом.

Добре, з юнацьким футболом розібрались, а коли відбувся перший професійний дебют за ФК«Оболонь»?

– Я не впевнений, можливо в Стрию у матчі з місцевою “Скалою”, в ньому ми перемогли. Хоча я виходив на заміну і це було за другу команду ФК “Оболонь” в другій лізі.

Що, чи хто змусив змінити клуб і як надалі проходила твоя кар’єра?

– На жаль Клуб надав всім футболістам  статус вільних агентів у зв’язку зі своєю ліквідацією. Була пропозиція від декількох клубів Прем’єр-ліги та  я обрав маріупольський “Іллічівець”. Думаю вибір був правильний, в тому ж році ми зайняли 2-ге місце в Першості Прем’єр-ліги U-19,  а наступного – стали переможцями серед молодіжних складів Прем’єр-ліги.  А згодом я вже був був у заявках основного складу маріупольців, але на жаль  дебютувати не встиг.

Що найбільше запам’яталось в Маріуполі?

– Все: високопрофесійний колектив, на чолі з Миколою Павловим та його знаменитою «царською тропою»; конкуренція, як в колективі так і в чемпіонаті;  прекрасні умови для тренувань та різноманітні збори в міжсезоння;  Азовське море і, на жаль, блокпости, танки та війна.

Я так зрозумів, що саме останнє змусило перейти з клубу Прем’єр ліги до Другої?

– Напевно, адже часу на тренування майже не було, не встиг приїхати з гостьової гри, як вже треба було добиратись аж в Дніпропетровськ ніби то на домашню гру, і так весь час, і так по колу.

Думаю, після Прем»єр-ліги , тобі не було складно стати основним воротарем “Черкаського Дніпра”?

– Та ні, прийшлось не просто, адже з трьох воротарів в стартовий склад міг попасти  тільки один, а так як я був наймолодший в команді, –  прийшлось  довгий час доказувати  все на тренуваннях та зборах. І на даний час існує конкуренція,  і ніхто нікому не гарантує «місця в рамці».

Який із зіграних матчів вважаєш самим вдалим в своїй кар’єрі?

– Тяжко сказати, але можливо це гра проти колишнього  рідного Клубу, коли ми перемогли  4 – 0 (усміхається) .

Вже другий сезон ФК “Оболонь-Бровар” та “Черкаський Дніпро”, як в Другій так і в Першій лізі ідуть поруч, завжди «очко в очко», можна сказати два рівних клуби, і цього разу протистояння знову має принциповий характер, тож скажи: – Наскільки цей поєдинок є важливим особисто для тебе?  

– Звичайно, матч важливий. Але і попередні були, та наступні будуть не менш важливі. Прогнозів робити не стану – справа невдячна. “Оболонь Бровар” – сильна команда, яка при невеликому везінні та підтримці своїх вболівальників, може перемогти будь-кого. Але ми завжди граємо на перемогу і цей матч не стане виключенням

В тебе через декілька місяців закінчується Контракт з Черкасами, чи не хотів би ти повернутись до Оболоні?

–  До Оболоні  я повертаюсь щотижня, так як тут моя сім’я та друзі, а щодо виступів за ФК “Оболонь Бровар” – відповіді не маю, так як в мене ще діючий контракт з “Черкаським Дніпром” і я би хотів продовжити його саме з моїм теперішнім Клубом, а життя покаже!

Дуже дякую, Орест за відверте та відкрите інтерв’ю, щиро бажаю успіхів у всьому!

Дякую Вам! Обіцяю, коли “Черкаський Дніпро” та “Оболонь Бровар” будуть в лізі вище рангом, надати перше інтерв’ю саме Вам!

Прес-служба ФК “Оболонь Бровар”

Leave a Reply